Dobra zwirownia Konin


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Dobra zwirownia Konin

Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:55

Co oznacza termin żwirownia i do czego może nam się przydać w codziennym życiu?

Kolokwialnie mówiąc żwirownia to firma, która zajmuje się w dostawach pisaku i żwiru do celów przemysłowych. Zazwyczaj żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy użyciu ciężkiego sprzętu jest wykopywane kruszywo. Aby dotrzeć do kruszywa, powinno się usunąć górną nawierzchnię ziemi. Pod nią zazwyczaj znajduje się warstwa narzutowa piachu, który jest ubocznym produktem w większości żwirowni w Koninie. Dopiero po jej uprzątnięciu jesteśmy wstanie przejść do eksploatacji właściwego złoża. Nie oznacza to, że pod złożami ziemi zlokalizowany jest dorodny, drobny żwir, który możemy podziwiać codziennie.

Aby przybliżyć technologię wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się pochwalić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wklepiemy więc szukane hasło żwirownia Konin i sprawdźmy co dadzą nam rezultaty zwrócone przez wyszukiwarkę. Dzięki temu będziemy w stanie więcej dowiedzieć się w kwestii samej żwirowni i sposobu zastosowania oferowanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie rezultatów szukania, może znaleźć ciekawe informacje o wytwarzanych produktach. Tak jak wcześniej powiedziałem, zalicza się do nich piach i torf oraz różnego rodzaju żwir. Natomiast gotowy produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten śliczny mały żwirek, który jest wykorzystywany do upiększania naszych skwerów zieleni powstaje z pokruszenia dużych bloków skalnych. Dlatego większość z oferowanych żwirów ozdobnych ma tą samą wielkość. Sama natura nie ukształtowała by tysięcy kamyczków o tak zbliżonych kształtach. W zależności od złoża którym dysponuje konkretna żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która mieści się na obszarze złóż granitowych może sprzedawać kruszywo najlepszej jakości. Również cena takiego żwiru jest znacznie wyższą od innych kamieni.

Dodatkowo bez żwirowni nie postały by żadne drogi w naszym kraju. Podstawą każdej drogi jest utwardzone podłoże. Tego typu podłoże budowane jest z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru o różnej gramaturze. Całość przypomina przekładane ciasto: na dole gruby żwir, następnie o drobniejszej gramaturze a na wierzchu piasek. Dopiero na tak wykonanym podłożu są robione warstwy asfaltu.

Wróć do „Dla aktywnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość